Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

Historia firmy FERVE zaczyna się w 1925 roku kiedy ojciec obecnego właściciela firmy Juan Ferret Carbonell otworzył firmę Ferret Electrical Workshops. Firma ta oferowała naprawy pojazdów, silników elektrycznych, modelu T Ford – jednego z najpopularniejszych i najchętniech kupowanych aut tamtych czasów. Firma promowała również akumulatory samochodowe marki Willad (z USA) oraz Dinin (z Francji).

Na początku lat czterdziestych firma rozpoczęła sprzedaż własnych akumulatorów samochodowych, które zapoczątkowały markę FERVE – nazwa firmy wzięła się od nazwiska założyciela i miasta, w którym się urodził: FER od Ferret i VE od Vendrell.

1956

Ograniczona ilość materiałów na rynku w tamtych czasach zmuszała do użycia wyobraźni. Z powodu braku miedzianych elementów (miedź odzyskiwana była poprzez wypalanie), Bienvenido Ferret skonstruował maszynę pokrywającą miedziane przewody dwoma warstwami bawełny, które umożliwiały ponowne wykorzystanie tych elementów. Rozwój oryginalnego sprzętu stawał się coraz ważniejszy i wkrótce stał się konieczny , aby dalej rozwijać firmę. Tak, więc w 1956 roku Juan Ferret przeniósł się do Carrer Santa Anna w samym sercu historycznego centrum El Vendrell, które było wyłącznie przeznaczone do masowej producji cewek indukcyjnych dla Hiszpańskich oraz zagranicznych pojazdów, zaworów elektromagnetycznych, regulatorów napięcia, desek rozdzielczych dla samochodów i motocykli. Dzisiaj biznesem Ferret Electrical Workshop kieruje Bienvenido Ferret (najstarszy syn José Ferret Carbonella), w tym dwoma sklepami z akcesoriami samochodowymi oraz z częściami zamiennymi pod marką Telfer znajdujących się w El Vendrell i Tarragonie.

Ekspansja

Dnia 18 kwietnia 1956 Juan Ferret przejął stery zarządzania frimą FERVE co zapoczątkowało rozwój i rozrost firmy w innych krajach. Podczas gdy firma prowadziła działalność w swoim ojczystym kraju oraz za jej granicami, nie przestawała rejestrować nowych patentów oraz udoskonalać swoich wcześniejszych wynalazków.

Zakres oferowanych produktów zaspokaja dużą część popytu rynku w sektorze: normalnych oraz szybkich ładowarek, ładowarek automatycznych, sprzętu do testowania, mini testerów oraz testerów do akumulatorów, testerów do lamp oraz świetlnych testerów bezpieczeństwa, voltomierzy, amperomierzy, przewodów rozruchowych, sprzętu do czyszczenia czopów i zacisków oraz niekapiących automatycznych wypełniaczy.

1962-1970

Ze względu na szybki rozwój i coraz większą liczbę zamówień firma wkrótce musiała zorganizować więcej miejsca na montaże oraz linie produkcyjne. W 1962 FERVE nabyła lolak obejmujący 3 piętra w Carrer Nou i w 1969 roku złożony został pod fabryką kamień węgielny. W 1970 roku FERVE mogła w końcu przenieść się do fabryki w Carrer. W sektorze dostaw blach, firma Fermsa zlokalizowana w regionie Vallbona d’Anoia (Barcelona) skutecznie zaopatruje FERVER w wysokiej jakości metalowe elementy.

FERVE dzisiaj

Siedziba główna oraz fabryka FERVE obejmuje obszar 5000 m2 w dwupiętrowym budynku. W skład budynku wchodzą: recepcja, biura, biuro zarządu, laboratorium badawcze oraz projektowe, linie produkcyjne oraz magazyny. Procesy produkcyjne są dokładnie monitorowane od przyjęcia surowców poprzez produkcję, pakowanie, wysyłkę towarów oraz kontrolę stanów magazynowych. Każdy aspekt tego systemu jest starannie monitorowany w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów i ich skutecznej dystrybucji.

Od marca 1999 roku, jakość FERVE została oznaczona certyfikatem ISO 9001.

FERVE posiada rozbudowaną sieć przedstawicieli i długą listę klientów z prawie stu krajów. Firma osiągnęła solidną reputację w branży motoryzacyjnej, jest to rodzaj dumy, który powinien zachęcać nas do coraz większych starań w naszej pracy.